Żory dołączyły do magazynowej mapy Polski

Żory dołączyły do magazynowej mapy Polski

Panattoni dostarczył pierwszy obiekt magazynowy klasy A w Żorach. Blisko połowa powierzchni z pierwszych 36,5 tys. mkw. została już wynajęta pierwszym użytkownikom.

W lutym do obiektu wprowadzi się Cargo-partner Spedycja sp. z o.o., a w marcu Piast Cargo i najemca z branży spożywczej. Docelowo, Panattoni Park Żory będzie miał 84 tys. mkw. powierzchni. Inwestycja powstaje w strategicznej lokalizacji w południowej Polsce, niedaleko czeskiej granicy.

Panattoni zrealizowało pierwszy z dwóch budynków centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Żory o planowanej powierzchni blisko 84 tys. mkw. Wybudowane 36 500 mkw. stanowi jedyną ofertę nowoczesnej powierzchni magazynowej w regionie Żor i już ma swoich pierwszych najemców. Do Cargo-partner Spedycja sp. z o.o., który w już marcu zeszłego roku podpisał umowę najmu na blisko 7000 mkw., dołączyły teraz kolejne przedsiębiorstwa. Są nimi Piast Cargo z wynajętą powierzchnią 2700 mkw. oraz przedsiębiorstwo z branży spożywczej, z wynajętymi 5500 mkw. Obaj najemcy poszerzają swoją działalność, a dzięki obecności w Panattoni Park Żory, zyskują nowoczesną powierzchnię magazynową klasy A. Sam park jest przystosowany nie tylko do procesów magazynowania i składowania, ale i lekkiej produkcji.

Panattoni Park Żory to dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni blisko 84 tys. mkw., zlokalizowane w południowej Polsce tuż obok drogi krajowej DK 81, zaledwie 30 minut od autostrad A1 (poniżej węzła Sośnica) i A4, a także w sąsiedztwie Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu inwestycja położona jest w strategicznej lokalizacji, niedaleko granicy czeskiej i stanowi alternatywę dla rynku powierzchni magazynowych w Ostrawie.

Żory dołączyły do magazynowej mapy Polski

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.